Прочитајте: Кои починати музички ѕвезди се уште најмногу заработуваат

Кога ќе прочитате кои се 10-те најплатени ѕвезди на светот кои се умрени и колку заработуваат сеуште, тогаш ќе ја сфатите нивната вредност и што оставиле зад себе.

На 10 место се наоѓа Принц кој зарабоотува годишно 10 милиони долари. На 9-то место се наоѓа се наоѓа Џон Ленон со заработка од 13 милиони на годишно нниво, а на 8-мо место е Боб Марли со 14 милиони. Седмото место го зазема раперот Juice WRLD со заработка од 15 милиони, а на 6 место е Коби Брајант со заработка оваа година од 20 милиони долари.

Во топ 5 влегуваат Елвис Присли со 23 милиони заработка, Арнолд Палмер со 25 милиони долари, Чарлс Шулц со 32.5 милиони долари заработка. На второ место е Dr.Seuss со заработка од 33 милиони.

На прво место е кралот на поп музиката Мајкл Џексон со заработка од 48 милиони долари.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com