Македонката Деница Апостоловска го освои жирито на музичкото тв шоу „Malta’s got talent“ (Фото+Видео)

32-годишната Деница Апостоловска од Тетово, која веќе 5 години живее во Малта каде работи како хигиеничарка, се појави во музичкото тв шоу „Malta’s got talent“ кое се емитува во оваа држава и кое што е многу гледано. Таа уште од самиот старт ги освои симпатиите на четиричленото стручно жири.

Таа прво се претстави со компилација на повеќе песни кои ги нарече „Conversation with my mom“, додека потоа ја испеа традиционалната песна од Малта за која ја доби секоја пофалба. Деница почна со „Angels“ на Роби Вилијамс, а потоа поврза уште неколку песни како „Born this way“, па и локални малтешки песни кои го размрдаа жирито кое на крај и кажа дека е родена да биде на сцената.

Секоја чест!

Во продолжение, погледнете го видеото каде нашата Деница се претставува во ова познато музичко тв поу во Малта.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com