Новак Ѓоковиќ ја запеа “Македонско девојче” во чест на сите фанови од Македонија (Видео)

Српскиот тенисер и светски тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ, приреди изненадување за неговите фанови особено за Македонците. Тој по триумфот во 3-то коло на Вимблдон запеа. Тој заедно со физиотерапевтот Миљан Амановиќ се вклучи во живо на Инстаграм за илијадниците свои фанови од светот, и од Лондон ја запеа македонската народна песна песната “Македонско девојче”.

“Охридско Езеро… Ех, како би сакал да сум сега таму. Испратете ми некоја фотографија од Охрид, ве молам”, порача Ѓоковиќ и дополни:

“Македонско девојче… Многу е убава оваа песната!”, како звучи македонската песна отпеана од овој познат светски број 1 тенисер, погледнете во продолжение.

Повеќе на Музика24...