Објавена официјалната химна на Европскотото фудбалско првенство (Видео)

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја претстави официјалната химна на претстојното Европско првенство. Песната е насловена „We Are The People“, а е во изведба на Мартин Гарикс, Боно U2 и The Edge.

Химната ја слави основната тема на ЕВРО 2020 – заедништвото, особено во светло на сите предизвици со кои светот се соочува во денешницата, со акцент на уникатноста на завршниот турнир што за прв пат во историјата ќе се одржи ширум Европа.

„Компонирањето музика за еден од најголемите спортски настани во светот заедно со Боно и Д Еџ, беше неверојатно искуство“”, изјави Гарикс.

Европското првенство ќе се одржи од 11-ти јуни до 11-ти јули во 11 европски градови, а македонската фудбалска репрезентација своите натпревари во групната фаза ќе ги игра во Букурешт, Романија.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com