Ја китите вашата новогодишна елка? Пуштете ја оваа плејлиста и бидете новогодишно расположени (Видео)

За среќа, зад нас е година која сите ќе ја паметиме но за жал по коронавирусот, многубројните полициски часови, карантини, лоши моменти… едноставно година која сите, веруваме сите сакаме што побргу да си замине. Викенд е и претпоставуваме дека можеби токму денес ги извадивте вашите новогодишни кутии каде ги чувате вашите преубави старо-ново новогодишни лампиони, украси, светилки… и што уште не.

Сите сакаме овој период од годината, и покрај се, да се опуштиме и да се чувствуваме што е можно попразнично, посречно и порасположено. За тоа секој ни помага музиката која ни го разбудува празничниот дух и ноговестува дека идат убави празнични денови и празници кои треба и мора да ги поминеме со најблиските и најсакани.

Оваа година, покрај вашите омилени хитови како што е „All I Want For Christmas Is You“, можеби ќе сакате да слушнете и некои понови песни. Ние од музичкиот портал Музика24, со задоволство ви прадлагаме додека ја китите вашата новогишна елка, собата, и се она што сметате дека треба да биде украсено, да ја пуштите оваа музичка плејлиста и едноставно да се внесете во магијата на новогодишните и божиќните празници во вашиот дом.

Идеме по ред:

1. „Like It’s Christmas“ – Jonas Brothers

2. „Make It To Christmas“ – Alessia Cara

3. „Ribbons and bows“ – Kacey Musgraves

4. „Lover (First Dance Remix)“ – Taylor Swift

5. „Lights Up“ – Harry Styles

6. „Love You More At Christmas Time“ – Kelly Rowland

7. „Some Things Never Change“ од „Frozen 2“

8. „Little Drummer Boy“ – Pentatonix

9. „Last Christmas“ – Wham!

10. “Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!” – Dean Martin

11. “White Christmas” – Frank Sinatra & Bing Crosby

12. “Santa Claus Is Coming To Town” – Michael Bublé

13. “Rockin’ Around The Christmas Tree” – Brenda Lee

14. “It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas” – Perry Como

15. “Jingle Bell Rock” – Bobby Helms

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com