Руски фолк ансамбл како од шала ја отпеа македонската народна песна “О Јано, Јано” (Видео)

“Tamburitzans” е познат руски фолк ансамбл кој од 7-ми април ја започнува турнејата во Америка и ќе има концерти во повеќе градови во САД. Тие одморајќи се во Сенкт Петерсбург, онака како од шала ја запеаа македонската народна песна “О Јано, Јано”. Присутните во одморалиштето биле воодушевени од изведбата, песната но и гласовите на младите девојки кој што во продолжение со задоволство ви предлагаме да го погледнете.

Had a wonderful free day yesterday in St. Petersburg, FL. We had a mini performance at the Sunset Vistas for a small group of people.

Gepostet von Tamburitzans am Donnerstag, 7. März 2019

Повеќе на Музика24...