“Земјо Македонска” отпеана од јапонски оперски пејач (Видео)

Познатиот јапонски оперски пејач Казухиро Котецу веќе подолго време е актуелен во македонските медиуми со изведување на познати македонски народни песни. Тој досега ги има отпеано „Македонско девојче“ и „Болен ми лежи Миле Поп Јорданов“, а денес ви го претставуваме неговото најново македонско дело, нова македонска народна песна која што тој по свој избор ја има одбрано и отпеано.

Како тоа звучи, погледнете и слушнете во продолжение:

Подготви: Редакција Музика24

Музика24 – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com