24 Ексклузивно

На 28-ми март вонредно издание на „Златна бубамара на популарноста“

Muzika24
Тимот на радио „Бубамара“ го подготви новото вонредно 24-то пандемиско издание на омилената манифестација на...
24 Ексклузивно

Добра вест за ивент индустријата: Аплицирањето за јавниот повик на Владата ќе започне во следните 20 дена

Filip
Владата на Република Македонија како дел 5-от пакет мерки за поддршка на економијата, најави мерка...
24 Ексклузивно

Огнен Јанески: Времето си го поминувам со блиското друштво, драги луѓе, книгите, музиката и убавата фотографија (Фото)

Muzika24
Доколку се прашувате каде е и што прави, Огнен Јанески кој е еден од уредниците...
24 Ексклузивно

Старлетата Александра Накова и покрај решението за самоизолација шетала низ центарот на Гевгелија

Muzika24
Како што дознава Музика24 од официјални информации, познатата македонска старлета која при влез во Македонија...
24 Ексклузивно

Градоначалникот на Прилеп открива: Не знаеме дали ќе се оддржи “Пивофест”

Muzika24
Сите добро знаеме дека се наоѓаме во еден многу чувствителен период од годината, и од...
24 Ексклузивно

24 Ексклузивно: Хари Мата Хари на пролет ќе одржи неколку концерти во Скопје

Filip
Балканската ѕвезда Хари Варешановиќ со својот бенд “Хари Мата Хари” пролетта 2020 година ќе одржи...