Ексклузивно: Јелена Томашевиќ ќе одржи концерт во Битола

Специјализираниот македонски музички портал – Музика 24 од сопствени извори во Центар за култура – Битола дознава дека познатата српска пејачка Јелена Томашевиќ ќе одржи концерт во Битола. Настапот на Томашевиќ е во рамки на Фестивалот на музика од светот.

Јелена ќе настапи заедно со Битолскиот камерен оркестар, кој е посебно активен и популарен последниве неколку години. Фестивалот на музика од светот ќе се одржи од 15 до 17 ноември а го организира Центарот за култура – Битола со подршка на Министерството за култура.

Покрај Томашевиќ на овогодинешното издание на фестивалот ќе настапи и Џамбо Агушев. Наскоро очекувајте повеќе детали и целосната програма на фестивалот.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com