24 Ексклузивно

Ексклузивно: Елвир Мекиќ денеска стана татко (Фото)

Некогаш познатиот естраден уметник Елвир Мекиќ денес на својот фејсбук профил објави дека неговата сопруга денес 10-ти март 2013-та година во 11:45 часот се породила и донела на свет живо и здраво машко бебе. Тој својата радост ја сподели со своите пријатели, па се надеваме наскоро ќе го дознаеме името на бебето и ќе видиме некоја слика на профилот од Елвир. Честитки и од нас и нека е живо и здраво бебето!

Постот на Мекиќ на Фејсбук по повод станувањето на таткоПодготви: Васе Петреска

Можеби ќе ве интересира: