“Фрајле” ќе одржат концерт во Битола

Популарните “Фрајле” на крајот на февруари ќе го одржат својот втор концерт во Битола. Популарниот состав од Нови Сад, Србија ќе гостува во Центарот за култура – Битола. Организаторите најавуваат дека наскоро ќе биде објавен точниот датум и сите други детали за концертот.

Во 2013 година “Фрајле” настапија во склоп на “Бит-фест” во пациото на Завод и музеј – Битола.

Повеќе на Музика24...
1 Коментар
  1. ExoRank.com вели

    Awesome post! Keep up the great work! 🙂

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com