Огнен Јанески: Времето си го поминувам со блиското друштво, драги луѓе, книгите, музиката и убавата фотографија (Фото)

Доколку се прашувате каде е и што прави, Огнен Јанески кој е еден од уредниците и водители во националната и сателитска Телевизија24, се одмора во еден од најубавите македонски туристички центри, Охрид. Тој изминатиот период го посвети на себе си, блиските пријатели, луѓето со кој одамна се нема видено, како и на прошетка и запознавање на Македонија и сите убавини со кои изобилува оваа наша прекрасна држава.

Од една од охридските плажи каде се одмара не поздравува и за музичкиот портал Музика24 вели:

“Времето генерално си го поминав со блиското друштво. Бев во Охрид и во Струга. Поводот беше за концертот на Амира Медуњанин, која ни приреди прекрасна вечер, уживајќи во изведбите на голем дел од нашите – македонски песни, а особено се радував на одличните интерпретации на “Ако знаш било што” и на “Чула јесам да се драги жени”. Останатиот период го поминав со дружби на омилената – трета плажа во Градиште, каде што секој пат одам кога имам можност за летниот период во Охрид, а овој пат неизбежно беше и шетањето низ Охридското Езеро со глисер.

Се радувам што си се видов раат со драгите мои луѓе и што имав можност повеќе да се посветам на книгите, музиката и убавата фотографија. Кратко се враќам на работа два дена за дополнителни интервјуа со Дарко Рундек и со Жељко Бебек, а потоа повторно викендот во Охрид. Иако, главниот одмор ми е во септември, сепак користам можност секојпат да си ја одржувам љубовта со туристичките дестинации низ нашата Македонија”, изјави Огнен Јанески за Музика24.

Ние од се срце му посакуваме убав и одлично поминат мини одмор, со нетрпение ги очекуваме интервјуата кој само тој знае на негов оргинален начин да направи да бидат интересни, а истовремено да дознаеме и нешто повеќе за музичките ѕвезди со кој разговара.

Подготви: Иван Јосимовски

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com