24 Ексклузивно

Ексклузивно: Сергеј Четковиќ шестиот албум го снима во Скопје (Фото)

Познатиот српски поп пејач Сергеј Четковиќ кој сите го паметиме и препознаваме по одличните балади, моментално се наоѓа во Скопје каде што го подготвува својот шестти албум. Поточно, тој се наоѓа во студиото на нашиот македонски познат продуцент, аранжер и музичар Дарко Димитров, кој зад себе има познати македонски и балкански проекти. Димиторов е продуцент и на новиот шести албум на Четковиќ кој работи на новите композиции кои веруваме дека ќе бидат далеку послушани и попознати од оние кои што досега ги знаеме.

SergejCetkovic_snimanje_skopjeЗа тоа какви композиции ни подготвуваат овие двајца познати балкански музичари сеуште не знаме, но едно е сигурно, какви и да се, сигурни сме дека ќе бидат одлични хитови.

Подготви: Марија Поповска

Можеби ќе ве интересира: