24 Ексклузивно

24 Ексклузивно: Снимен е видео спот за последната песна на Кемал Монтено

Баладата “Откако те немам” е последната песна која Кемал Монтено ја снимил пред година дена. Се работи за дует со тенорот Макс Хозиќ, но тогаш никој не можел ни да претпостави дека тоа е последната песна во кариерата на легендарниот кантавтор.

Во знак на сеќавање на пејачот, композиторот и текстописецот, пред неколку денови објавен е и спотот за оваа песна. Ексклузивно, во продолжение погледнете го на нашиот музички портал.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: