Старлетата Александра Накова и покрај решението за самоизолација шетала низ центарот на Гевгелија

Како што дознава Музика24 од официјални информации, познатата македонска старлета која при влез во Македонија и било откриено дека е позитивна на Ковид-19, и на која и било одредено мерка за самоизолација, во текот на денешниот ден го напуштила станот и се движела низ центарот на градот, а со самото тоа го прекршила решението за самоизолација, при што од страна на МВР и е изречена казна од 700 евра и е спроведена во државен карантин на сопствен трошок, според новите правила.

Според информациите кои што ги добивме, Накова знаејќи дека е позитивна на Ковид-19 свесно се дружела и контактирала со нејзини блиски пријатели, познаници при што на голем број на граѓани од Гевгелија е доведено во прашање нивното здравје и се доведени во опасност од потенцијалната зараза.

Таа извесен период беше во соседна Србија, каде исто така бројот на новозаболени од Ковид-19 секојдневно се повеќе и повеќе се зголемува.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com