Author : Ivan

Фестивали

Во петок 6-ти ноември Концерт на Гордана Јосифова Неделковска – обоа, со пријателите

Ivan
После големото Гала свечено отворање на фестивалот “Есенски музички свечености” кое што ќе се одржи...
Фестивали

Со Гала оперски концерт започнува 21-то издание на фестивалот “Есенски музички свечености”

Ivan
Дирекцијата за култура и уметност на Скопје, ви го најавува отворањето на 21-то издание на...
Магазин

Новак Ѓоковиќ ја запеа “Македонско девојче” во чест на сите фанови од Македонија (Видео)

Ivan
Српскиот тенисер и светски тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ, приреди изненадување за неговите фанови особено...