Author : muzika 24

Музика на кирилица

Тоа е лечење на комплекси – познатите едногласни за можноста да се купи верификацијата на Инстаграм (Видео)

muzika 24
Ако имате деловен профил на Инстаграм или само свој профил преку кој попатно го промовирате...
Балканленд

Нина Бадриќ моли за помош: Побарајте го Keanu Reeves и кажете му дека смее сродни души (Видео)

muzika 24
Нина Бадриќ од првиот ден кога се појави на музичката сцена на поранешна Југославија освои...
Музика на кирилица

Иван Јованов одговори на шпекулациите: Не направив ништо од одмазда, детето е направено со многу љубов (Видео)

muzika 24
Иван Јованов, пејачот од „Либеро бенд“, ќе стане татко е вест која ја шокираше јавноста....
Музика на кирилица

Велевска: Пред моето преселување во Охрид, ме предупредија дека охриѓани важат за тешки луѓе, но тоа не е така

muzika 24
Единствениот естраден магазин “Бекстејџ” , својата екипа ја пресели на охридското крајбрежје од каде информираат...
Музика на кирилица

Теа Таировиќ и цел Балкан танцува на песната од македонски фолкер на ТикТок (Фото+Видео)

muzika 24
Песна „Ќе и дојдам вечерва“ од фолк-пејачот Спасен Силјаноски стана вирален хит на TикТок. Ја...
Музика на кирилица

Ферус Мустафов последен пат креваше телевизиска галама со Жаре Бербер на Канал 5 (Видео)

muzika 24
Во саботата на 3-ти јуни започна новото телевизиски шоу на Канал 5 телевизија, “Галама шоу”...
Балканленд

Сара Јо: „Сфатив дека морам да бидам и јасна и гласна не само во песните, туку и на социјалните мрежи“ (Видео)

muzika 24
Талентираната Сара Јовановиќ ја запознавме уште во 2012 година како една од натпреварувачките на музичката...