Author : muzika 24

Премиера

“Не ви треба ни Ковид пасош, ниту ПЦР тест, само фотеља“: Во недела пандемиско издание на Златна БубаМара на популарноста

muzika 24
Во недела, со почеток од 20 часот, на Канал 5 ќе се емитува пандемиското издание...
Фестивали

Странските фанови избираат најдобра евровизиска песна од државите од поранешна Југославија, еве која убедливо води

muzika 24
Wiwiblogs, најпознатиот сајт кој се занимава со Евровизија, објави анкета во која странските фанови на...
Музика на кирилица

Викторија Лоба сурово, отворено и реално: „Последното нешто кое ни треба се лажни с*ања“

muzika 24
Во денешно време за се повеќе припаднички на понежниот пол вистинските вредности за убавината се...