Author : Muzika24

Музика на кирилица

Јован Јованов и Пајак со најава на ремикс на мега хитот „Магија“ (Фото)

Muzika24
Пред неколку дена на социалните мрежи се појави слика од Јован Јованов и Пајак во...
Музика на кирилица

Панче Касапски го промовираше видеоспотот од макфестовската „Помини“ (Видео)

Muzika24
Еден од попознатите македонски композитори и артисти од новата поп генерација Панче Касапски го претстави...
Во прв ред

Јелена Томашевиќ со ексклузивен концерт во Македонската филхармонија на 12-ти јануари 2024

Muzika24
Како што велеат организаторите од Вајб продукција, да ја започнеме Новата 2024 година како што...
Во прв ред

На 18-ти декември Македонска филхармонија ќе „ечи“ од новата празнична новогодишна бајка „Jingle Bells Symphony“ со одлично отпеани божиќни песни (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, нашата позната македонска поп пејачка Сара Мејс, на 18-ти...
Во прв ред

По повод 32 години од заминувањето на легендата на Queen, Фреди Меркјури, вечерва голем концерт на Queen Sensation во Македонската филхармонија

Muzika24
Queen Sensation, еден од најдобрите трибјут бендови во светот. Од 2006 година, настапуваат ширум светот,...
Балканленд

Клавијатуристот Владо Подани сними албум „Црно-бијело дугме“ со хитовите на Бреговиќ

Muzika24
Познатиот композитор и пијанист Владо Подани неодамна го објави албумот „Црно-бијело дугме“. Станува збор за...