Author : Muzika24

Имам нешто да те прашам

Наталија Славева: Се радувам кога ми подаруваат книга или новогодишно пакетче (Фото)

Muzika24
Наталија Славева ја запознавме на “Скопски фестивал”, поточно на Изборот за песна на Евровизија 2011...
Музика на кирилица

Ексклузивно: Јоце Панов на забавата на специјализираната телевизија за вести – 24 Вести

Muzika24
Јоце Панов пред само два дена во Струмица го промовираше својот најнов видео спот за...
Балканленд

Познатата словенска пејачка Жана Површе, станува холивудска актерка

Muzika24
Словенската пејачка Жана Површе Салобир се омажи изминатото лето, во месец јуни со својот долгогодишен...
Имам нешто да те прашам

Зоран Илиев: Новата година ќе ја дочекам со моите најблиски (Фото)

Muzika24
Зоран Илиев е ексклузивецот на М2, кој на пошироката јавност ги освои симпатиите со песната...
Имам нешто да те прашам

Игор Митровиќ: Домашното украсување ми е еден од омилените делови

Muzika24
Игор Митровиќ кој е добро познат на нашата јавност ни откри дека како мал нестрпливо...
Имам нешто да те прашам

Рената Кралевска: Верувам во чудата кои ги носат новогодишните празници

Muzika24
Рената официјално ја запознавме на “Макфест” во 2009-та година кога настапи со песната “Не го...