Балканленд

Петиција да се врати Харис Чато во “X Factor”

По завршувањето на вторничкото издание на регионалното тв шоу “X Factor”, освен Емина Сандал Јаховиќ, тажни беа речиси сите обожавателки на младиот Харис Чато, бидејќи тој веќе не е дел од ова шоу. За многу брзо време на социјалната мрежа Facebook се појави фан страна која е насловена: Петиција – Да го вратиме Харис Чато во “X Factor” (Peticija – Vratimo Harisa Catu u X Factor).

HarisCato2

Колку неговите обожавателки ќе успеат во оваа акција и петиција, тоа ќе видиме во некое од следните изданија на ова големо регионално тв шоу, а како за потцетување на Харис и неговите музички афинитети, во продолжение погледнете го видеото каде тој заедно со својата менторка ја пеат песната “Мед”, кои тие ја исполнија во телевизиската емисија на ТВ Пинк “Ami G Show”. Уживајте!

http://youtu.be/3VYnCwefQck

Подготви: Андреја Андреевиќ

Можеби ќе ве интересира: