Балканленд

Аца Лукас хоспитализиран во болница

Како што пишуваат српските медиуми, познаиот фолк пејач Аца Лукас е итно примен во Ургентниот центар во Белград. Оваа вест ја изненади јавноста, па затоа Лукас преку српскиот весник и портал „Ало“, се огласи и откри зошто бил хоспитализиран.

“Добро сум, имав проблеми со стомакот. Ме задржаа неколку дена да се опоравам”, кратко изјавил пејачот.

Можеби ќе ве интересира: