Балканленд

Ана Кокиќ и Наташа Беквалац избрани за најсексипилни србинки

Познатиот американски сајт за убавина “Beautiful Women Pedia” ги избра најубавите дами од целиот свет, а меѓу нив се најде и Србија. На големо задоволство според гласовите на Американците на првата позиција беа Ана Кокиќ и Наташа Беквалац со што докажаа дека и Србија има свои адути во доменот на убавината. Воедно на листата за најубави дами од Хрватска се најдоа и: Северина Вуќковиќ, Николина Пишек, Lana Banely, Рената Сопек итн.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: