Балканленд

Басистот на „Рибља Чорба” ја загуби битката со Ковид-19

Вирусот Ковид-19 зеде уште една жртва. По кратко и тешко боледување почина бас гитаристот на рок групата „Рибља Чорба”, Миша Алексиќ. Миша почина на 68-годишна возраст, откако од 13-ти ноември беше хоспитализиран во КБЦ „Бежанијска коса“ во Белград. Неодамна неговата состојба се влошила, па бил ставен на респиратор.

Неговата ќерка Мина Алексиќ пред неколку дена објави емотивен статсус во кој ги повика сите да се молат за неговиот живот, но за жал го загубивме познатиот рокер.

Можеби ќе ве интересира: