Балканленд

„Бомбај Штампа“ со анимиран спот за „Удари ме нечим“ (Видео)

Култниот поп-рок состав од БиХ, „Бомбај Штампа“, го промовираа спотот за последниот сингл „Удари ме нечим“ од јуни оваа година. Автор на музиката и аранжамнот е Недим Бабовиќ, а текстот на познатиот Бранко Џуриќ – Џуро. Новиот спот промовиран после 5 месеци од издавањето на песната, е во анимирана верзија а го подготви Ади Чата.

Можеби ќе ве интересира: