Балканленд

“Будучи мој” прва песна и видео спот на Миња Самарџиќ (Видео)

Најмладата ќерка на српскиот кантавтор Жељко Самарџиќ, Миња го објави својот деби-албум за издавачката куќа “Сити рекордс”. Таа во јавноста го промовираше и својот прв сингл “Будучи мој” како што е насловен и албум првенец. Покрај Марина Туцаковиќ која ги напишала сите девет песни на албумот, Миња соработувала и со уште неколку познати автори и продуценти. Мастерингот на албумот е работен во “Јуниверзал студио” во Калифорнија.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: