Балканленд

Почина Екрем Јевриќ пејачот на легендарната “Куча посао”

Како што пренесуваат балканските медиуми, познатиот Екрем Јевриќ кој што публиката го запозна преку неговата легендарна песна “Куча посао” денес починал во Њујорк, каде што и живее со семејството. Тој подготвен патувал кон работното место, но одеднаш во автомобилот доживеал срцев удар. Иако брзата помош реагирала навреме, сепак било доцна.

Оваа информација ја потврдија и неговите менаџери од Америка, пренесуваат порталите. Инаку Екрем кој имаше 58 години беше познат и под прекарот Господа. За брзо време стана интернет ѕвезда по објавувањето на неговата песна “Куча посао”. Беше оженет со Игбала Јевриќ со која што има четири сина. Во 2010-та година учествуваше и во реалното шоу “Фарма” каде што го доби третото место.

https://youtu.be/IvY3qoCTMEU

Подготви: Катерина Митровска

Можеби ќе ве интересира: