Балканленд

Фолк пејачот Аца Лукас по втор пат ќе стане дедо

Како што пишуваат српските медиуми, познатиот фолк пејач Аца Лукас по втор пат станува дедо. Девојката на неговиот син Лазар Вуксановиќ е бремена, а тие пред само три години ја добие ќеркичката Миња. За сите оние кои што незнаат, до пред извесно време синот на Лукас работеше како таксист, додека сега работи како кол-оператор во една позната српска компанија.

“Лазар е одличен и успешен татко. Тој и никогаш не би морал да работи и може да ужива во луксузот кој што го има, но сепак, сака да заработи свои пари. Тој брзо се вклопи во тимот и лесно ја совлада новата работа, а колегите го обожаваат”, вели анонимен извор кој што е близок на Лазар, синот на Аца Лукас.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....