Балканленд

Гоца Тржан и Ивана Петерс снимија песна со својот поранешен бенд „Тап 011“ (Видео)

Познатата српска поп и денс група „Тап 011“, која беше активна од 1994 до 2002 година вчера ја промовираше својата нова песна „Метар по метар“ со која се враќаат на сцената. Автор на музиката е Александар Митровиќ, а текстот е на Милан Бојаниќ од „Тап 011“. Новиот сингл го прати спот сниман на планината Јахорина во БиХ.

Групата беше основана од членовите на рап составот „Тапири“ кој беше во состав: Милан Бојаниќ, Џорџе Пајовиќ-Џоле и Петар Ступар-Пера. Тие во 1994 година со двете пејачки Ивана Павловиќ (Петерс) и Гоца Тржан го формираат новиот поп-бенд „Тап 011“.

Можеби ќе ве интересира: