Балканленд

Голем бум во Прилеп за Нова Година

Во градот херој долу под Марковите кули на плоштадот “Методија Андонов Ченто” во Прилеп ќе има вистински бум за дочекот на Новата Година… Програмата ќе започне уште на 31-ви декември во 10 часот со настапот на “Ѕвездичките”, а веднаш после тоа, еден час подоцна односно во 11 часот свој настап ќе имаат “Patience”.

12 часот ќе биде термин резервиран за нашиот познат поп пејач Тајзи и дневната програма ќе заврши во 13 часот со настап на најпопуларниот рапер во Македонија еден и единствениот познатиот Слаткар.

Од општината Прилеп не информираат дека вечерната програма на 31-ви декември ќе започне точно во 22 часот со настап на прилепската рок група “The Hounds”, а веднаш по нив на сцената околу 23 часот ќе се појават Ламбе Алабаковски и Викторија Лоба кои што со своите хитови и добро познати песни публиката ќе ја забавуваат некаде до 00 часот. Стартот на Новата 2014-та година прилепчани и сите присутни на Градскиот плоштад ќе ја дочекаат со одличните “Биоритам” кои што ќе бидат задолжени за кревање на расположението, а секако и одлична музичка забава до раните утрински часови.

Официјален постер за Новогододишната програма во градот Прилеп

Доколку незнаете и немате сеуште план каде би ја дочекале Новата Година, наш предлог е оваа година да бидете дел од големата новогодишна забава која што Општината Прилеп ја организира само за Вас. Повелете, дојдете и уживајте во прекрасната музичко-забавна програма на градот Прилеп.

Од Прилеп за Музика24: Маринела Каранфилоска

Можеби ќе ве интересира: