Балканленд

Халид Бешлиќ прими трета доза: Ако не се вакцинираме не чека беља

Фолк легендата Халид Бешлиќ вчера беше вакциниран со третата доза од вакцината Фајзер во Сараево. Халид ја искористи оваа прилика да ги повика граѓаните, кои досега не биле вакцинирани, да дојдат по нивната доза.

 “Целиот паметен свет го прави тоа. Мора да верувате во науката. Ја примив третата доза, се надевам на најдоброто. Ако не се вакцинираме, не чека беља”, рече Бешлиќ.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....