Балканленд

Јелена Розга го прослави роденденот со “2Cellos”

Неодамна познатата балканска поп пејачка Јелена Розга го прослави својот роденден. Таа овој важен ден од нејзиниот живот, го прослави со своите пријатели како и со новото момче девет години помладиот Стјепан Хаусер, помладиот член на одличната група “2Cellos”. Тие сите заедно одлично се забавувале во еден ресторан во Загреб, а дел од фотографиите Розга ги споделила со своите фанови на социјалните мрежи.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: