Балканленд

Карлеуша предизвика бес на цела Србија

Нападот на Јелена Карлеуша кон Вања Кнежевиќ во „Sвездите на  Гранд“ предизвика огорченост кај гледачите, а откако младиот натпреварувач сподели остра објава против ЈК, беше дисквалификувана со одлуката на „Гранд продукција“. Ова предизвика уште поголем гнев кај гледачите, кои ја бранеа Вања на социјалните мрежи и бараа „малата од скандали“ да биде тргната од жирито.

Исфрлувањето на Вања од натпреварот ги вжешти социјалните мрежи, каде што луѓето главно пишуваа дека Јелена треба да биде исфрлена од шоуто: „Некој мора да ја спречи Јелена Карлеуша да демонстрира сила против децата и луѓе што се таму за да се натпреваруваат“,„Единствената што треба да биде исфрлена е Јелена Карлеуша “, „Шоуто е во ред, но без ЈК “, „Срам да ви е, тие се млади и талентирани луѓе“,  “Исклучете ги „Гранд Sвездите“.

Имајќи предвид дека Карлеуша ја нападна Вања во шоуто за пцуење на жирито, еден корисник на Твитер се потруди и ги најде навредите што Јелена ги упати кон своите колеги. Така, во една прилика рече за Дара Бубамара дека е „грда во секоја смисла на зборот, подеднакво физички и психички“, за Александра Пријовиќ дека е „сељанка“ и дека има „селски манири“, за Северина дека е „сиромашна“, додека Сека Алексиќ, во времето кога фолкерката се бореше да остане бремена, викаше дека нема деца.

„Ве молам прегрнете ги своите деца … О, почекајте“, вие немате”, рече ЈК во една прилика, но тоа не беше сè.

„Можеше да абортираш 50 пати, но семејството не се прави со групен секс со камионџии зад шаторот, нели? Исто така, Карлеуша ја прозва и инфлуенсерката Зорана, кога нејзината мајка почина.

Подготви: Редакција Музика24

Музика24 – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Можеби ќе ве интересира: