Балканленд

Карлеуша со потресни зборови се прости од Балашевиќ: „Луѓето како тебе не умираат“ (Фото)

Познатиот кантавтор Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ беше примен на Инфективната клиника пред три дена, каде се лекуваше од пневмонија, но, за жал, ја загуби оваа најважна битка

Пејачката Јелена Карлеуша меѓу првите се огласи и се прости од познатиот музичар преку Инстаграм пишувајќи: „Луѓето како тебе не умираат“, напиша Карлеуша.

Можеби ќе ве интересира: