Балканленд

Јелена Карлеуша замина во Анкара

Иако се во тек подготовките за спектакуларниот концерт кој ќе го одржи на Ушче, Јелена Карлеуша со семејството замина за Турција. Како и досега и овој пат ги израдува своите фанови на социјалните мрежи со постирање на фотографија на која е со двете ќерки и сопругот Душко.

“Бакнежи од Анкара! Се гледаме наскоро”, напишала Карлеуша.

Не се знае колку време ќе остане во Турција, но веруваме дека за брзо ќе се врати и ќе продолжи со подготовките за концертот.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: