Балканленд

Страшно: Лепа Брена повторно доживеа несреќа

Српската пејачка Лепа Брена повторно доживеа несреќа. Таа паднала по скали и си го скршила лактот. Сите нејзини настапи ќе бидат откажани, бидејќи таа сега мора да се одмора, откако лекарите одлучија дека нема да има потреба од операција, туку раката ќе и биде мобилизирана со гипс. За потсетување, пејачката минатата година во август падна додека беше на одмор во Хрватска и ги скрши двете раце.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: