Балканленд

Марија Шерифовиќ се сели во Америка?!

Српската пејачката Марија Шерифовиќ минатиот месец се пресели во САД за да се посвети на својата кариера. Од Србија си замина решена да не зборува за својот приватен живот, но ако се суди според нејзините емотивни статуси и фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи, српската евровизиска победничка која неодамна јавно призна дека е лезбејка се чини дека си нашла нова љубов. Блиските пријатели на Марија велат дека таа во САД е среќна и исполнета на сите полиња.

Шпекулациите за нејзината нова љубов, пејачката ги подгреала со стихот од песна од Бруно Марс која гласи: “Ти и јас водиме љубов како горили”.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: