Балканленд

Миле Китиќ има со што да се гордее, неговата преубава ќерка (Фото)

Познатиот српски фолк пејач Миле Китиќ конечно има со што да се гордее. Освен неговите песни и хитови, тој заедно со својата сопруга Марта Савиќ, која исто така е позната пејачка на српската музичка сцена имаат преубава 17 годишна ќерка која е исклучително талентирана за пеење. Но Елена Китиќ освен што вниманието го привлекува со пеењето, таа на социјалните мрежи привлекува големо внимание и со својата убавина и физички изглед.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од младата и талентирана Елена.

Elena Kitic Elena Kitic Elena Kitic

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: