Балканленд

Милица Павловиќ застана на страната на ЈК? Пејачката се огласи, и рече што мисли за СКАНДАЛОТ во Гранд

Се крена голема прашина поради дисквалификацијата на осумнаесетгодишната Вања Кнежевиќ од понатамошното натпреварување во шоуто за музички таленти „Sвездите на  Гранд“, а причината е дискусија со членот на жирито Јелена Карлеуша, и објавите на Инстаграм во тој контекст. Голем број на познати личности ги зазедоа свои страни. Додека Марија Шерифовиќ и Слободан Радановиќ сметаат дека Карелуша претерала, овој пат Милица Павловиќ, се чини, застана на страната на нејзината колешка.

„Имам потреба да се огласам за  ситуацијата во која се најде Јелена Карлеуша, бидејќи неодамна бев жртва на сајбер насилство. Луѓе, разберете дека вашето постоење на социјалните мрежи носи голема одговорност. Секој кандидат има право на свое мислење (и јас тоа честопати го искажував на самиот натпревар, но споделувањето на соопштенија за луѓе кои повикуваат на секаков вид насилство ве става вас и истиот кош со нив, затоа што на тој начин станувате проширен рака на насилникот. Шириме љубов, песна, забава… “, напишала пејачката.

Подготви: Редакција Музика24

Музика24 – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Можеби ќе ве интересира: