Балканленд

Милица Тодоровиќ со нови новости на музички план (Видео)

Откако во етер ги пушти двата извонредни хита “Три чаше” и “Моје злато”, беше доволен доказ да ја освои публиката од прва, но сепак како што и самата говори таа не бара многу внимание за да биде на врвот на листата како една од најбараните пеачки во Балканот. Имено таа на својата фан страна ја презентираше својата веб страна  каде може да се погледнат многу новини поврзани со нејзината музичка кариера, но и во позадина да се слушнат актуелните хитови.

Со ова покажува дека секој влог вреди повеќе од тоа затоа не е ништо случајно што сите медиуми ја поврзуваат како една од најекстравагантна личност на естрадата со една посебна скромност во себе, имено најновиот хит “Моје Злато” има верувале или не, преку 35 милиони прегледи на You Tube во дует со познатиот рапер Mc Yankoo.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: