Балканленд

Наскоро: “Средина” документарен филм за мега популарниот Дино Мерлин (Видео)

Вечерва на својата фан страница, информативната телевизија Ал Џезеира Балкан објави промо видео за новиот документарен филм, приказна посветена на мега популарниот балкански поп пејач Един Дервишалидовиќ или попознат кај нас како Дино Мерлин. Неговата биографија воедно ќе претставува и сведоштво за бурниот живот на Балканот во кој, освен војни, постојат и некои убави, чудни убави врски кои се чувствуваат слушајќи музика. Во продолжение погледнете го тејлерот за овој документарен филм кој наскоро ќе се емитува на балканската Ал Џезеира.

https://www.facebook.com/dinomerlinofficial/videos/1361491967243595/

Подготви: Андреја Андреевиќ

Можеби ќе ве интересира: