Балканленд

Погледнете: Некогаш слатко момче, денес девојките лудуваат по него (Фото)

Некогаш сладок и мал, денес мега популарен, сеуште сладок, но овој пат девојките лудуваат по него, а нема настап каде што не е преполно… Во прашање е пејач кој во текот на својата досегашна музичка кариера има многу познати хитови. Дали го препознавате ова слатко мало момченце од десна страна? Роден е во Белград, а првата свирка ја имал на само 16 години. Својот дебитантски настап го има во 2004-та година, кога за прв пат се појавил на малите екрани како учесник на “Сунчане Скале”.

Во 2007-та ја добива наградата за откритие на годината, а веднаш потоа следуваат многу награди меѓукои ќе ги споменеме наградата Мелос, Наградата за Белградски победник за поп пејач на годината… и сл. Неговите најголеми хитови се: “Случајно”, “Лапсус”, “Ноч у подне”, “Браним”… и многу други.

Веројатно веќе погодувате, станува збор за Саша Ковачевиќ. Пејачот оваа слика од детството ја поставил на својот Инстаграм профил каде заедно со својот брат Раде игра некоја игра со карти.

Sasa Kovacevic

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: