Балканленд

Нов дует помеѓу Марија Шерифовиќ и Адил

Желбата да остварат соработка овие два феноменални изведувачи конечно се оствари, имено Марија Шерифовиќ на својот профил постираше слика заедно со својот колега која радосно ја сподели со своите фанови. Воедно Марија е актуелна со најновиот албум “Храбро” која го издаде претходната година со што го заокружи со концерт на фудбалскиот стадион “Вождовац”.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: