Балканленд

Нов хит: “Не спомињи љубав” романтична балада на Марија и Адил (Видео)

Во стилот на шпанското танго во опуштена варијанта вчера во шоуто на Амиџи беше промовиран долго најавуваниот дует помеѓу Адил и Марија со кој остварија одлична соработка во кој без зборови остана и самиот водител.

“Ретко кога може да се сретнат вонвременски вокали на едно место, па затоа како тим се одлучивме да ги споиме Марија и Адил, бидејќи едно што ги поврзува се и баладите кој ги опишува како сентиментални личности”, изјави Бане Опачиќ кој е и автор на композицијата. А како звучи самата композиција слушнете во продолжение.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: