Балканленд

Откриени првите детали: По филмот следува и серија за Тома Здравковиќ

Филмот „Тома“ на режисерот Драган Бјелогрлиќ ја воодушеви публиката на овие простори, за што сведочат големиот број гледачи во кината. Деновиве бројката стигна до 600.000 луѓе, а се очекува бројка расте од ден на ден. По завршувањето на кино дистрибуцијата се најавува емитување на телевизиска серија за животот на Тома, која ќе биде различна од филмот.

“Серијата има 8 епизоди, опфаќајќи ги сите сопруги на Тома. Следете го неговиот живот многу потемелно, имаме 400 минути снимен материјал. Емитувањето ќе започне кон средината на есента”, вели сценаристот и режисер Зоран Лисинац.

Дури и на оние кои го гледале филмот неколку пати, ќе им биде интересно да ја следат серијата, бидејќи додека кино хитот беше дело на Драган Бјелогрлиќ, серијата е на Зоран Лисинац.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....