Балканленд

Скандалозно: Радио Телевизија Србија ја натера Маја Оџаклиевска да настапува на “Беосонг” иако е болна!

Muzika24
Маја Оџаклиевска вчера вечер на српскиот избор за песна на Евровизија настапи со песната “Анџео...
Балканленд

“Империја” – промовирана македонската евровизиска песна (Видео)

Muzika24
Вечерва во специјална емисија на Македонската Радио Телевизија, беше премиерно претставена македонската евровизиска песна која...