Балканленд

Перфектно: Трајче повторно го воодушеви жирито (Видео)

Младата надеж на регионалното музичко шоу “Пинк ѕвезди” кој е фаворит за победа во финалето повторно на свој начин изведе шпанска композиција која носи наслов “Esta Ausencia” во еден здив.

“Дете ти шириш мир”, беше реакцијата на Јелена Томашевиќ која не остана имуна на настапот, па заплака со големо воодушевување од кој и целата публика беше на нозе. Во продолжение погледнете го целосниот настап на Трајче Горгиев од кој веруваме ќе бидете изненадени.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: