Балканленд

Победникот на “X Factor Adria” преживеа сообраќајна незгода (Фото)

Победникот на овогодинешниот “X Factor Adria”, Амел Чуриќ, доживеал сообраќајна несреќа кога со своето БМВ дирекно се судрил со возило марка “Пасат”, кое било дел од придружбата на потпретседателот на Република Српска, Рамиз Салкиќ. Со него биле и неговата девојка и неговата сестра кои се пренесени во болница со потешки повреди.

Погледнете што остана од автомобилот на Амел по страшната несреќа.

Amel Curic_soobrakjna nezgodaПодготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: