Балканленд

Погледнете го трејлерот за филмот посветен на српскиот фолк пејач Џеј Рамадановски – „Недеља“

Како што дознава музичкиот портал Музика24.мк, конечно, првиот трејлер за долго очекуваниот игран филм кој го следи животот на еден од напопопуларните и најпознати српски фолк пејачи Џеј Рамадановски, излезе и конечно може да се погледне.

Инспириран од вистински настани, филмот е создаден по идеја на продуцентот Владан Анѓелковиќ и сценаристот Стефан Бошковиќ, а во режија на Немања Ќераниќ и Милош Радуновиќ. Во него се раскажува приказната за Џеј од неговата најрана младост, па сè до големиот успех што пејачот го постигна.

Можеби ќе ве интересира: