Балканленд

Погледнете го трејлерот за „Покидан“ – филм посветен популарниот балкански фолк пејач Аца Лукас (Видео)

Излезе трејлерот за филмот „Покидан“ кој е дел од трилогијата „Кафана на Балкану“ на „Хајп продукција“, чие сценарио е правено по мотивите кои се темелат на животот на балканската музичка фолк ѕвезда Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас.

Лукас во филмот го игра актерот Младен Совиљ, а во трејлерот можете да видите само делови од возбудливиот, бурен и турбулентен живот на оваа регонална музичка турбофолк ѕвезда. Дрога, секс, блуд, оргии, комар, насилство… сите можни пороци!

Премиерата треба да се случи на 03.11 2023 год. во „Штарк Арена“ во Белград, а веднаш по неа и големиот концерт на Аца Лукас.

Можеби ќе ве интересира: